”Po vystudování oboru Procesní inženýrství a informatika na fakultě Chemického inženýrství VŠCHT jsem v roce 2002 nastoupil do OnDemand Outsourcing centra společnosti Oracle Czech na pozici systémového inženýra/DBA, kde jsem složil zkoušky pro získání ITIL Foundations certifikace, Oracle Certified Professional/OCP certifikace na databázi 10g i aplikace 11i a Oracle Certified Associate/OCA certifikaci na iAS aplikační server. Zároveň jsem vyučoval předměty o IT, databázových sytémech a později jsem získal titul Ph.D. v oboru Technická kybernetika. Od roku 2004 jsem vedl mezinárodní týmy pro Change a Release management, který implementoval konfigurační změny a udržoval Oracle databázové i aplikační systémy u zákazníků z celého světa. V roce 2008 jsem se stal spoluzakladatelem evropské pobočky Pythian Europe pro kanadskou mateřskou společnost Pythian Group a působil jsem zde v roli Service Delivery/Account Managera pro evropské a české zákazníky a přispíval expertními technickými znalostmi nejen v dodávce, ale i v prodeji služeb.”
”Mám přes 25 let technických a manžerských zkušeností z různých oblastí IT. Po několika letech strávených jako systémový programátor a administrátor operačních systémů Unix a Oracle databází jsem založil v roce 1994 oddělení Supportu v Oracle Czech, které se stalo v éře globalizace základem Oracle OnDemand Centra. Centrum čítalo přes 50 odborníků poskytujících komplexní služby správy Oracle databází a Oracle E-Business Suite po celém světe. V roce 2008 jsem založil spolu s kolegy z OnDemand centra evropskou pobočku kanadské společnosti Pythian Group a působil zde v roli jednatele a viceprezidenta společnosti do roku 2010. Po přejmenování společnosti Pythian Europe na Extend IT jsem předal vedení společnosti kolegovi Janu Polnickému a nastoupil do Teradata Czech jako Global Consulting Center Manager. Vedl jsem asi 100 členný internacionální tým, jehož úkolem bylo implementovat Datawarehouse a Big data projekty po celé Evropě. Začátkem roku 2018 jsem se vrátil do společnosti Extend IT, kde mám na starost konzultace v oblasti GDPR a vývoj produktu DPO Radar na bázi OTRS, který by měl značně usnadnit implementaci GDPR projektů u našich zákazníků.
Věnuji se programování v jazyce Perl. Mojí specializací je počítačové zpracování jazyka. V současnosti dokončuji PhD. studium v oboru "Matematická lingvistika". V minulosti jsem pracoval ve firmě PetaMem s.r.o. jako vývojář aplikací pro statistickou analýzu textů. Kromě výuky předmětu "korpusová lingvistika" jsem spolupracoval na několika výzkumných projektech Univerzity Karlovy.
”Pragmatic, highly adaptable Oracle database & middle-ware specialist (Oracle ACE, OCP, OCE, Oracle approved instructor) who has the ability to work under pressure and in confidence with colleagues, superiors and customers alike. I excel at all aspects of Oracle 8i and higher, having dedicated years to learning architecture, utilities and languages. I am familiar with Oracle Fusion middle-ware and Oracle E-Business suite. With over 15 years experience I am good at analyzing critical issues, challenges and priorities, resolving them in an efficient and resourceful manner through the use of my good communication and extensive experience as remote DBA. Author of book: „Oracle 11g – Hotová řešení“ (Oracle 11g in examples, publication in Czech language)."